Youtube para kazanma

HomeWeb Master

Youtube para kazanma

Merhaba, 

Youtuber yada youtube kanal yöneticisi olmak günümüzde popüler kültürün bir parçası haline geldi. Blogger popülerliğinin yerini alan ve görsel hafızaya hitap eden yeni akım, konunun hem hızlı olarak bilinç altına yerleşmesini, hemde süre olarak daha kısa zamanda net bilgi akışı sunulmasını sağlamaktadır. Bu nedenle reklam tanıtım uzmanlarının önem verdiği konuma gelmiştir. Youtube kanal sahibi olmak ise oldukça basittir. Tek yapmanız gereken youtube.com da bir üyelik açmak. 

Binlerce video kısa sürede milyonlara hitap edebilmekte ve global ölçekte hızlı bir etkileşim sağlamaktadır. Bu da ekonomik getirisi yüksek bir reklam çalışması haline geliyor. Youtube aynı zamanda sizin videolarınıza reklam ekleyerek karşılığında size ücret ödemektedir. Youtube tarafından sağlanan bu kazanç ise kanal yöneticilerini heyecanlandırmakta ve video çeşitliliğini arttırmaktadır. 

Reklam gösterimine izin vermek ise video yöneticisi menüsü altında video özelliklerinde bulunan para kazan butonu ile sağlanmaktadır. Yapmanız gereken videonuzun para kazanma özelliğini aktif etmektir.

Youtube para kazanma

Nasıl para kazanabilirim

Evet aslında önemli kısım burdan sonra başlıyor çünkü herkes bu kadar kolay olduğunu düşünmektedir. Yanıldığınız nokta ise burada başlıyor. Youtube iş ortaklığı programında (YPP) belli maddeler vardır. Eğer bu maddeleri karşılamazsanız youtube kanalınızdan kazanç sağlayamazsınız. Bu maddelerin temeli ve önemlisi: son 12 ayda ve 1.000 abone sayısına ulaşmak ve 4.000 saatlik izleme zaman sınırını aşmaktır. Youtube para kazanma özelliğini açtıktan sonra 1-2 hafta içerisinde incelenmekte ve geri dönüş yapılmaktadır. Sonrasında ise youtube sizin videonuz ile kazanmakta ve size kazandırmaktadır.

Nasıl videolar seçmek gerekir

Youtube kanalınızda yayınlayacağınız videolar sizin tarafınızdan hazırlanmış olmalı ve başka birine ait telif hakkı bulunmamalıdır. Yayınlayacağınız videolar birbiri ile alakalı ve takip eden bir seriden oluşmalıdır. Bu takipçilerinizin zamanla artmasını ve kanalınızın sıkça ziyaret edilmesini sağlayacaktır. 

Saygılarımla

COMMENTS

WORDPRESS: 0