Youtube Algoritması 2021, Youtube İzlenme Sayısını Arttırma

HomeWeb Master

Youtube Algoritması 2021, Youtube İzlenme Sayısını Arttırma

Youtube algoritmasına dair destek ve bilgi paylaşım forumu, youtube algoritması nasıl çalışır ve youtube önerilen videolara çıkmanız için ipuçları. 2021 youtube trendler algoritması

Web dünyasının yazı yazmaktan çok artık video içerikleri üreterek, bilgiyi hem görsel hem de dinleyerek izlemeye geçtiği bu dönemde, webonlineturkiye.com isimli Youtube forumu sizlere yol gösterektir. Youtube artık içinde yemek, teknoloji, tamir veya seyahat gibi her alanda birçok video kanalını barındıran ve hızlıca insanların bilgiye eriştiği ya da eğlenerek vakit geçirdiği bir platform olmaya başladı. Aynı zamanda insanlar geçmişe dair anılar bırakmak adına da vlog çekimleri yaparak, videolarını hem ölümsüzleştirmiş oluyor, hem de izlendikçe para kazanmaya başlıyor. Youtube içeriklerinin bir diğer güzel yanı ise, web sitesinde yazı okuyarak vakit kaybetmek yerine, birçok şeyi öğrenmek için videosunu izlemek daha kolay ve pratik oluyor. Hem görsel açıdan içerik hakkında yeterli bilgiye ulaşırken, hem de hafızamızda yer etmesi adına dinleyebiliyoruz.

Youtube Para Kazanma Yolunda İzleyeceğimiz Adımlar Nedir?

Youtube, para kazanma konusunda ise özgün içerik üreten kanallara 1.000 kullanıcı sayısını ve 4000 saat izlenme sayısını aşınca para kazanma özelliğini açma fırsatını sunuyor. Böylece kanal sahipleri yayınladıkları her video için izlenme oranına ve çıkan reklam sayısına göre videolarından para kazanıyor. Sadece bununla da kalmayıp belirli abone sayısına ulaştıktan sonra video içerikleriniz de kendiniz özel reklamlar tanıtarak da para kazanabilirsiniz. Binlerce video içerikleri bulunan ve milyonlarca takipçisi olan kanallar ise Youtuber’lık mesleğini yaparak ayda binlerce TL üzerinde para kazanıyor. Ancak hızla popülerleşen Youtube platformunda yer alıp para kazanmak istiyorsanız Youtube algoritmasını da iyi bilmeniz gerekir. Bunun için de bu işin temel taşlarını öğrenebileceğiniz bir eğitim sitesi çatısı olarak sizlere webonlineturkiye.com isimli web sitesini tavsiye ediyoruz.

Youtube Algoritmasını Nasıl Çözeriz?

Öncelikle algoritma, Youtube’da kullanıcı bir içerik arattığında ona uygun olan en kaliteli ve doğru videoyu ekrana getirmeye çalışır. Youtube’un algoritma sistemi aynı zamanda kullanıcı istediği içeriğe ulaştıktan sonra bile yan tarafında ona uygun bulduğu diğer içerikleri gösterir. 2012 yılında Youtube algoritmasına geliştirip video içeriklerini izlenme sürelerine göre sıralamaya başladı ancak bu da kaliteli gelmeyince yeni bir güncelleme yaptı. Şimdi ise her bir kullanıcının izlediği videoları takip eden bir yapay zekâ ona içerik sunarken önceden izlediklerine, izleme süresine, oturum süresine, neleri beğenip beğenmediği gibi birçok faktöre dikkat ediyor. Youtube artık sadece insanların video izlemesine odaklanmayıp, site de daha çok vakit geçirmesini sağlamaya çalışıyor. İşte tüm bu saydığım video izlenmesinde geçen süre, tıklanma sayısı, abone çekme ve tüm algoritma faktörlerini daha detaylı öğrenebileceğiniz adres olan webonlineturkiye.com isimli youtube forum sitesini hemen ziyaret ederek ücretsiz kayıt olabilir, daha fazla geç kalmadan siz de pastadan payınızı alabilirsiniz.

COMMENTS

WORDPRESS: 0