yks tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2022 son dakika, tercih sonuçları nereden bakılıyor yks, yks tercih sonuçları bu hafta açıklanır mı

HomeGenel

yks tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2022 son dakika, tercih sonuçları nereden bakılıyor yks, yks tercih sonuçları bu hafta açıklanır mı

yks tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2022 son dakika, tercih sonuçları nereden bakılıyor yks, yks tercih sonuçları bu hafta açıklanır mı, yks tercih sonuçları sorgulama, yks tercih sonuçları sorgulama ekranı, yerlestirme sonuclari ne zaman yks, üniversite tercih sonuçları ne zaman açiklanir, yks tercih sonuçları kaç günde açıklanıyor, yks tercih sonuçları aciklandi mi

YSK Tercih Sonuçları Açıklandı Mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 18-19 Haziran’da gerçekleştirdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2022-YKS) tercih sonuçlarının http://sonuc.osym.gov.tr adresinden açıklanacağını bildirdi.

YKS Birincileri

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) Temel Yeterlilik Testinin (TYT) oturumunda, Kocaeli’den katılan adayın birinci olduğunu bildirdi.

Aygün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bu sabah açıklanan 2022-YKS sonuçlarının ardından YKS birincilerinin illerini duyurdu.

Buna göre, 2022-YKS’de Temel Yeterlilik Testinin (TYT) oturumunda birinci Kocaeli’den çıktı.

Alan Yeterlilik Testleri (AYT) oturumunda, sayısalda birincilik Kayseri, eşit ağırlıkta birincilik İzmir, sözelde birincilik yine Kayseri illerinden oldu.

Yabancı Dil Testinin (YDT) birincileri ise Almanca, Arapça, Rusça ve Fransızca, İstanbul; İngilizce, Kocaeli illerinden belirlendi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, paylaşımında, adayları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0