HomeWeb Master

WordPress Instagram Eklentisi

Blog sayfanıza ait instagram hesabınızı oluşturarak takipçilerinize sosyal medya üzerinden yeni yazılarınızı duyurabilirsiniz. Böylelikle takipçileriniz sayfanıza hergün girmesede, sayfanızdaki yeni makalelerden haberdar olacaklardır.

Sosyal medya hesabınızı blog sayfanızda bir bileşen ile ekleyebilir ve instagram hesabınızı takip etmelerini sağlayabilirsiniz.

Eklenti menümüze gelerek Custom Feeds for Instagram eklentisini arayalım.

Eklentimizi yükleyerek etkinleştirelim.

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra sol menüde Instagram Feed eklentisinin bağlantısı oluşturulacaktır. Bağlantıya tıklayarak ayarlarına giriş yapalım. Instagram hesabımızı bu sayfadan wordpress yönetim paneline bağlayalım.

Yönetin panelimize bağladıktan sonra üst sekmelerden customize menüsünü seçelim. bu menüde layout ücretlidir ancak birkaç değişiklik yapmanıza izin veren bir menü. Bizim için standart ayarları yeterli olacaktır.

Display your feed menüsünden nasıl eklendiğini görebilirsiniz. instagram-feed yazısını kopyalayalım ve görünüm menüsünden bileşenlere girelim.

Bileşenlerden yeni bir Özel HTML bloğu ekleyelim. sonrasında başlığı belirleyerek içerik kısmına kopyaladığımız instagram-feed kısa kodunu yapıştıralım. Kaydederek sayfamızda nasıl göründüğünü kontrol edelim.

Sayfamızda görüntülenmeye başladı.

Saygılarımla,

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Bipudra 4 years ago

    Tamda aradığım eklentiydi detaylı anlatım için çok teşekkürler hemen deneyeceğim.