WordPress Custom Login Page Customizer – Loginpress Eklentisi

WordPress Custom Login Page Customizer – Loginpress Eklentisi

WordPress CMS ile oluşturduğunuz blog sayfanızı özelleştirmek ve standart yapının dışına çıkmak istersiniz. Bunun nedeni özgün bir web içeriğinizin olmasını istemenizdir. Özgün olması web sayfanıza gelen ziyaretçilerinizin ilgisini çekecektir. Aynı zamanda freelance çalışmalar yapıyorsanız, panel üzerinde özelleştirmelere de yer vermeniz gerekir. Özellikle müşteriniz sizden firmaya özgü çalışmalar istediğinde, ufak dokunuşlar ile panelde değişiklik yapmanız gerekir. Kodlamaya girmeden yapabileceğiniz değişiklikler vardır. Bu aynı zamanda temanın güncelliğini korumasını da sağlayacaktır. Tema üzerinde eğer değişiklik yaparsanız, güncelleme aldığı zaman sitenizin tasarımı değişebilir. Eğer kodlamaya girmeden eklentiler ile bunu yaparsanız, wordpress arayüzünün modüler yapısı sayesinde güncellemelerden etkilenmeyecektir.

WordPress login sayfası bu özelleştirmede ilk aklımıza gelen kısım olacaktır. Login ekranına bir logo ekleyebiliriz. Loginpress eklentisi ideal bir seçim bu konuda

Wordpress Custom Login Page Customizer - Loginpress Eklentisi 1

Eklentiler içerisinde LoginPress araması yapalım ve eklentimizin wordpress sürümü ile uyumlu olup olmadığını kontrol ederek yükleyelim.

Wordpress Custom Login Page Customizer - Loginpress Eklentisi 2

Yükleme tamamlandıktan sonra etkinleştirelim.

Wordpress Custom Login Page Customizer - Loginpress Eklentisi 3

Etkinleştirme tamamlandıktan sonra LoginPress menüsünün geldiğini göreceksiniz. Menüyü seçerek kabul et ve devam et butonuna tıklayalım.

Wordpress Custom Login Page Customizer - Loginpress Eklentisi 4

LoginPress eklentilerinin alt menüleri de panelimize eklenmiş olacak. Customizer menüsünü seçerek arayüz özelleştirmelerinizi yapabilirsiniz.

Wordpress Custom Login Page Customizer - Loginpress Eklentisi 5

Tasarım olarak özelleştirmeleri yapacağımız panelimiz açıldı. reCAPTCHA ücretli versiyonunda kullanılıyor. Yinede tasarım olarak bir kısıtlaması olmadığını söyleyebiliriz.

Wordpress Custom Login Page Customizer - Loginpress Eklentisi 6

Kendi logomu ekleyerek arkaplan değişikliği yaptım.

Wordpress Custom Login Page Customizer - Loginpress Eklentisi 7

Yeni login ekranımız hazır.

Saygılarımla,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir