Homeİşletim Sistemleri

Windows oturumunuz geçici profille açıldı uyarısı

Masaüstündeki tüm dosyalar silindi ve oturumunuz geçici profille açıldı uyarısı.

Bu hata birçok çalışmanın baştan yapılmasına neden olduğu gibi bilgi işlem birimi için ne alaka dedirten bir sorundur. çünkü kullanıcı tüm dosyalarını masaüstüne kaydettiğinden emin olduğu gibi siz de kaydedilen dosyanın kendiliğinden silinemeyeceğine de eminsinizdir. Ancak kullanıcı masaüstüne dosyaları kaydeder ve oturumu kapattığı zaman tüm dosyalar silinir. 

Siz de sağdaki hata mesajından google araması sonucu buraya gelmiş olmalısınız 

aslında windowsun çok iyi bir niyet ile oluşturduğu bu özellik kimi zaman sistemden kaynaklı bir hata nedeni ile kendiliğinden aktif olur. Bu kullanıcı oturumunun veri kaydetme özelliğini iptal eder. aynı deep freeze uygulamasında olduğu gibi kullanıcının kaydettiği tüm veriler oturumu kapattığı anda silinecektir.

bu problem büyük veri kayıplarına neden olabilir ama çözümü format atılacak yada sizi çok uğraştıracak bir problem değil

çözümü: 

başlat butonuna basarak programları ve dosyaları ara kısmına regedit yazıp çalıştırın
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

yolunu izleyin ve açılan menüde S-1-5 ile başlayan uzunca bir dizinler çıkacaktır.  sonunda .BAK olan dizini silin ve bilgisayarı yeniden başlatın. tekrar başladığında geçici profil iptal edilmiş olacaktır. 

Saygılarımla,

COMMENTS

WORDPRESS: 0