Windows 11 sistem gereksinimleri nelerdir, minimum windows 11 sistem gereksinimleri

Homeİşletim Sistemleri

Windows 11 sistem gereksinimleri nelerdir, minimum windows 11 sistem gereksinimleri

Windows 11 sistem gereksinimleri, minimum windows 11 sistem gereksinimleri, windows 11 işletim sistemi için bilgisayarınızda olması gereken minimum sistem gereksinimlerini inceleyebilirsiniz.

Windows 11 Sistem Gereksinimleri

Windows 11 işletim sistemini bir bilgisayara yüklemek için temel gereksinimleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir. Cihazınız bu gereksinimleri karşılamıyorsa Windows 11 işletim sistemini cihazınıza yükleyemeyebilirsiniz ve yeni bir bilgisayar satın almanız gerekebilir.

Bilgisayarınızın bu gereksinimleri karşılayıp karşılamadığından emin değilseniz bilgisayarınızın Orijinal Ekipman Üreticisine (OEM) danışabilirsiniz.

İşlemci:

1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)

RAM:

4 gigabayt (GB)

Depolama:

64 GB veya daha büyük depolama cihazı

Sistem üretici yazılımı:

UEFI, Güvenli Önyükleme özellikli

TPM:

Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0

Grafik kartı:

WDDM 2.0 sürücüsüyle DirectX 12 veya üzeri ile uyumlu

Ekran:

Diyagonal olarak 9 inçten daha büyük olan yüksek çözünürlüklü (720p) ekran, renk kanalı başına 8 bit

İnternet bağlantısı ve Microsoft hesapları:

Windows 11 Home sürümünde, ilk kullanımda cihaz kurulumunu tamamlamak için internet bağlantısı ve bir Microsoft hesabı gerekir.

Windows 11 Home’da bir cihazı S modundan çıkarmak için de internet bağlantısı gerekir.

Tüm Windows 11 sürümlerinde, güncelleştirmeleri yapmak ve bazı özellikleri indirip bunlardan yararlanmak için internet bağlantısı gerekir. Bazı özellikler için Microsoft hesabı gerekir.

Zamanla güncelleştirmeler için ek gereksinimlerin yanı sıra işletim sistemindeki belirli özellikleri açmak için gereksinimler ortaya çıkabilir.

COMMENTS

WORDPRESS: 0