Windows 11 nasıl indirilir?

Homeİşletim Sistemleri

Windows 11 nasıl indirilir?

Windows 11 işletim sistemini kullanmak istiyorsanız windows 10’un insider preview iso dosyasını indirip cihazınıza kurmanız sonrasında windows update üzerinden windows 11 işletim sistemine yükseltmeniz gerekmektedir.

Windows 11 nasıl indirilir ve yüklenir

Windows 11 henüz çıkmadı; bu yılın ilerleyen aylarında kullanıma sunulacak. Heyecanla bekliyorsanız bu süre zarfında hazırlanmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Windows 11 minimum sistem gereksinimlerini inceleyin

Windows 11 minimum işlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)

Windows 11 minimum RAM: 4 gigabayt (GB)

Windows 11 minimum depolama: 64 GB veya daha büyük depolama cihazı

Windows 11 sistem üretici yazılımı: UEFI, Güvenli Önyükleme özellikli

Windows 11 TPM: Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0

Windows 11 minimum grafik kartı: WDDM 2.0 sürücüsüyle DirectX 12 veya üzeri ile uyumlu

Windows 11 minimum ekran: Diyagonal olarak 9 inçten daha büyük olan yüksek çözünürlüklü (720p) ekran, renk kanalı başına 8 bit

windows 11 arama

Windows 11 İnternet bağlantısı ve Microsoft hesapları:

Windows 11 Home sürümünde, ilk kullanımda cihaz kurulumunu tamamlamak için internet bağlantısı ve bir Microsoft hesabı gerekir.

Windows 11 Home’da bir cihazı S modundan çıkarmak için de internet bağlantısı gerekir.

Tüm Windows 11 sürümlerinde, güncelleştirmeleri yapmak ve bazı özellikleri indirip bunlardan yararlanmak için internet bağlantısı gerekir. Bazı özellikler için Microsoft hesabı gerekir.

Zamanla güncelleştirmeler için ek gereksinimlerin yanı sıra işletim sistemindeki belirli özellikleri açmak için gereksinimler ortaya çıkabilir.

COMMENTS

WORDPRESS: 0