WhatsApp gruplarına eklenmek artık onayınıza sunulacak

HomeMobil İletişim

WhatsApp gruplarına eklenmek artık onayınıza sunulacak

Akıllı telefonlarda mesajlaşmayı unuttuk diyebiliriz. Popüler WhatsApp uygulaması mesajlaşmanın yerini aldı ve tüm yazışmalarımızı bu uygulama üzerinden yapıyoruz. Oldukça kullanışlı uygulamanın bazı dezavantajları ve eksiklikleri var. 

WhatsApp uygulamasının yeni sürümünde hangi gruplara ekleneceğinizi artık belirleyebilirsiniz. Sizi bir dertten kurtaran yeni özellik kapıda

WhatsApp gruplarına eklenmek artık onayınıza sunulacak

Birçok kişi spam amaçlı veya istenmediği bir grupa otomatik olarak ekleniyor. Çıkmak bir butona basmaktan ibaret olsa da istenmeyen bir durum haline geldi. 

Yeni gelecek güncelleme ile ayarlar / hesap / gizlilik ayarlarının altında gruplar menüsü yer alacak ve kimler tarafından gruplara eklenebileceğinizi seçebileceksiniz. Eğer izin vermediğiniz bir kullanıcı sizi eklemek istiyor ise onaylamanız için size bir mesaj gelecek. Eğer onaylamazsanız, grup konuşmasına sizi dahil edemeyecek.

Seçenekleri inceleyelim

Herkes: Kullanıcı her zaman gruplara eklenir ve davetiye alınmaz
Kişilerim: Kullanıcı kişileri tarafından her zaman gruplara eklenebilir. Kişi listesinde olmayan bir kullanıcı eklemek isterse davetiye alır.
Hiç Kimse: Kullanıcı hiçbir durumda doğrudan gruplara eklenmez. Birisi onu bir gruba eklemek istediğinde her zaman bir davetiye ile istek alır. 

Yönetici sizi ekleyemediğinde, gruba gerçekten katılmak isteyip istemediğinizi seçebileceğiniz yeni bir sohbet oluşturulur. Bu sohbette iki düğme bulunacak, kabul et ve reddet düğmesi. Davetiyenin süresi 72 saat olarak belirlendi ve eğer bu süre içerisinde cevap vermezseniz, otomatik olarak reddedilecektir. Aynı gruptan 2 farklı davetiye almayacaksınız. 

Saygılarımla,

COMMENTS

WORDPRESS: 0