TTNet GPON Modem Kurulumlarına Başladı

HomeDonanım

TTNet GPON Modem Kurulumlarına Başladı

Türk Telekom GPON modemler ile fiber interneti sadece binaya değil dairelerin içine ve modeme kadar bağlantı yapmaya başladı. Gigabit Passive Optical Network kelimelerinin kısaltması olan GPON altyapısı ile fiber internet bina girişlerinde sonlandırılıyor, tüm fiber coreları her daire için fiber patch panellere lehimleniyor, fiber patch paneller ile dairelere dağıtılıyor. Türk telekomun kullanıcılara teslim ettiği modemler ise tek core fiber üzerinden interneti dağıtmaktadır. Böylelikle fiber optik kablolar ile internet hızı, türk telekomun garanti verdiği net hızın altına düşmemektedir. 

TTNet GPON Modem Kurulumlarına Başladı

Adil kullanım kotasının kaldırılmasından sonra GPON modemler ile yüksek hızlı internet bizleri bekliyor.
Türk Telekom yaptığı testlerde tek fiber üzerinden iki kullanıcıya aynı anda download ve upload yönünde ayrı ayrı 20 Gbps, toplamda ise 40Gbps hıza ulaştı.

TTNet GPON Modem Kurulumlarına Başladı

İnternet TV yayınlarında artık hayal edileni yakalamamıza az bir zaman kaldığını söyleyebiliriz. Popüler müzik uygulaması Spotify yada popüler film ve dizi uygulaması NetFlix ile kesintisiz bir hizmet bizleri bekliyor olacak.

Yüksek hızlı internet ile tüm cihazlarınızda 4K kalitesiyle video izleme deneyimi artık mümkün olacak. Akıllı ev uygulamaları, bulut hizmetleri ve çevrimiçi oyun gibi yoğun bant genişliği ihtiyacı duyan servislerin yayğınlaşması sağlanacak

COMMENTS

WORDPRESS: 0