Toprak Razgatlıoğlu Dünya SuperBike Şampiyonası’nda 2’de 2 yaptı

HomeGenel

Toprak Razgatlıoğlu Dünya SuperBike Şampiyonası’nda 2’de 2 yaptı

Milli motosikletçimiz Toprak Razgatlıoğlu, Dünya SuperBike Şampiyonası’nda Superpole yarışını lider tamamladı ve ikide iki yaptı. Toprak Razgatlıoğlu, Donington Park’ta gerçekleştirilen Superpole yarışında zafere ulaştı ve ikinci yarış için pole pozisyonunu elde etti.

Milli motosikletçimiz Toprak Razgatlıoğlu, Dünya SuperBike Şampiyonası’nda Superpole yarışını lider tamamladı ve ikide iki yaptı.

İlk turun ardından Rea ikinci sıraya gerilerken, Scott Redding güçlü bir startla üçüncü sıraya kadar çıktı.

İlk turların ardından Toprak, Rea ile arasındaki farkı yarım saniyenin üzerine çıkarırken, Rea de üçüncü sıradaki Redding ile arasını bir saniyeye kadar çıkardı.

İKİNCİ GALİBİYETİNİ ALDI
Toprak, turlar ilerledikçe farkı daha da açtı ve damalı bayrağı ilk sırada görerek arka arkaya ikinci galibiyetini aldı.

Bugün 16:00’da yapılacak ikinci yarışa pole pozisyonundan başlama hakkı elde eden Toprak, aynı zamanda puanını 178’e çıkardı ve şampiyona lideri Alvaro Bautista ile arasında artık 47 puan var.

Rea, ilk sıradan başladığı yarışta Toprak ile aynı tempoyu tutturmakta zorlandı ve farkın açılmasına engel olamadı. Damalı bayrağı ikinci sırada gören Rea, Bautista ile puan farkını 12’ye kadar indirdi.

Üçüncülük savaşı ise yine Scott Redding ve Alex Lowes arasında geçti. İkili uzun süre birbirleriyle çekişirken, bu mücadelenin galibi Redding oldu ve damalı bayrağı üçüncü sırada görerek bu yıl ilk kez ilk üçe girdi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0