Temp Nasıl Silinir – Temp Klasörü Ne İşe Yarar

Homeİşletim Sistemleri

Temp Nasıl Silinir – Temp Klasörü Ne İşe Yarar

Temp Klasörü Nedir, Temp klasörü uygulamalarınızın kullandığı geçici dosyaların depolandığı windows klasörüdür. Bu klasör uygulamalarınız hızlı açılması için gereken dosyaları siz uygulamayı kapatana kadar saklar ve daha sonra siler. Ancak bazı windows uygulamalarında her zaman hızlı açılması için, bu klasör silinmeyerek açılışta kontrol edilir. Mesela web sitelerindeki resimler tekrar tekrar her seferinde bilgisayarınıza indirilmeyerek temp klasöründen çalıştırılır. Böylelikle internetten indirilen dosya miktarı azalmış ve bekleme süresi azaltılmış olur. Birçok uygulama temp klasörünü kullanır, bazı uygulamalar kendilerine ait temp klasörleri oluştursalarda yazılımcıların ortak kullandığı windows klasörü vardır. 

Temp Klasörü Nerede

Temp Nasıl Silinir - Temp Klasörü Ne İşe Yarar

çalıştır uygulamasına %temp% yazarak çalıştırdığınızda bu klasörün içeriğini görüntüleyebilirsiniz.

Temp Nasıl Silinir - Temp Klasörü Ne İşe Yarar
Temp Nasıl Silinir - Temp Klasörü Ne İşe Yarar

daha sonra tüm dosyaları seçerek sil butonuna tıklayarak temizleyebilirsiniz. bazı dosyaların silinemediğini göreceksiniz. O dosyalar ise şuan açık olan uygulamalarınızın dosyalarıdır. Kapattıktan sonra silindiğini göreceksiniz. 

Bu dosyaların silinmesi uygulamalarınızın yada işletim sisteminizin çalışmasını etkilemeyecektir. Silerken rahat olabilirsiniz. 

Saygılarımla,

COMMENTS

WORDPRESS: 0