TBT Nedir? TBT instagram hashtag ne zaman kullanılır?

HomeGenel

TBT Nedir? TBT instagram hashtag ne zaman kullanılır?

Instagram üzerinde en çok kullanılan hashtag olan #TBT açılımı Throw Back Thursday dir. Perşembeye dönüş anlamında olan bu kısaltma instagram üzerinde eski fotoğraflar paylaşıldığı zaman kullanılmaktadır.

Jak Kamhi Kimdir
EBA destek merkezlerinin sayısı 20 bine çıkacak
Yakıcı Sır – Stefan Zweig

TBT Neden Kullanılıyor TBT Hashtag Nedir

Sosyal medya üzerinde kullanılan terimler bazen takip edemeyeceğiniz kadar hızlı çıkmakta ve dilden dile yayılmaktadır. Popüler olan terimler ve kullanılan ifadeler sizin yabancı kalmanıza neden olabilir.

TBT Nedir? TBT instagram hashtag ne zaman kullanılır?

TBT Nedir

Instagram üzerinde en çok kullanılan hashtag olan #TBT açılımı Throw Back Thursday dir. Perşembeye dönüş anlamında olan bu kısaltma instagram üzerinde eski fotoğraflar paylaşıldığı zaman kullanılmaktadır. Paylaşımınızın güncel olmadığını belirtmek ve olası olumsuz yorumları önlemek için kullanılmaktadır. Çünkü olmadığınız bir yerden fotoğraf paylaşmanız yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Bu nedenle TBThashtag kullanarak fotografınızın geçmiş bir zamanda çekildiğini takipçilerinize anlatmış olacaksınız. Neden perşembe günü olduğuna gelirsek, eski fotoğraflar en çok perşembe günü yani hafta sonuna çıkmadan birkaç gün önce paylaşılmakta ve bir nevi hafta sonuna hazırlık yapılmaktadır.

Perşembeden farklı bir günde TBT yazarak paylaşmanız ise çok mantıklı olmayabilir. Çünkü TBT sadece perşembe günü yapılan paylaşımlarda kullanılmaktadır. Sosyal medya uzmanları bu tarz detaylara dikkat etmekte ve önem vermektedir.

Saygılarımla,

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0