Son dakika: KPSS iptal edildi, Bayram Ali Ersoy 31 temmuz’daki sınavın iptal edildiğini duyurdu

HomeGenel

Son dakika: KPSS iptal edildi, Bayram Ali Ersoy 31 temmuz’daki sınavın iptal edildiğini duyurdu

Son dakika KPSS iptal edildi 2022, KPSS ertelendi mi 2022, ösym duyurular > 2022, ÖSYM son dakika, son dakika: kpss, kpss iptal mi resmi gazete, kpss iptal resmi gazete, kpss iptal edildi resmi gazete, kpss iptal olur mu, kpss iptal, kpss iptal mi, kpss iptal olursa ne zaman yapılır, KPSS ertelendi mi 2022

KPSS iptal edildi

Dün görevden alınan Halis Aygün’ün yerine atanan yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy 31 Temmuz’daki sınavın iptal edildiğini duyurdu ve “6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022’de yapılacak KPSS oturumları ertelenmiştir. İptal edilen ve ertelenen sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacaktır” dedi.

Tüm adaylardan özür diliyoruz

Ersoy “Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeni KPSS takvimi

“Yeni KPSS takvimi 17 Eylül’de başlayacaktır” diyen Ersoy, “Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir.” açıklamasını yaptı.

Yeni tedbirler

Ersoy ayrıca “Ortaya çıkan eksiklik ve aksaklıkları açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaşıp, tedbirleri alarak ÖSYM’nin milletin kalbindeki yerini güçlendirmekte kararlıyız” diye konuştu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0