Siz ve Aileniz İçin Güvenliği Kolaylaştırın

Homeİşletim Sistemleri

Siz ve Aileniz İçin Güvenliği Kolaylaştırın

Bugün neredeyse her uygulamada karmaşık bir parola, 8 basamaklı bir kod, anne kızlık soyadı gibi bilgilerin kullanıldığı görülüyor. Teknolojinin hayatımızı kolaylaştırması gerekiyor, öyleyse verilerimizi çevrimiçi olarak korumak ve dijital gizliliğimizi sağlamak neden bu kadar karmaşık bir hale geldi? Elbette, mevcut şifrelerinizin hepsini hatırlayabilir veya birçok yapışkan not ile birlikte dizüstü bilgisayarınızı her yere götürebilir ve kullanabilirsiniz. Verilerinizi, dosyalarınızı ve ailenizi korumak söz konusu olduğunda, kullanımı kolay olan güçlü araçlara ihtiyacınız var.

Şifrenizin bulunduğu yapışkan notu atın

Microsoft’un daha güvenli olmanıza nasıl yardımcı olabileceği hakkında bilgi edinin.

Gizliliğiniz ve güvenliğiniz sizin için önemlidir

Bu konular elbette Microsoft ekibi için de önemlidirler. Bu nedenle, sizi, eşyalarınızı ve ailenizi daha güvende tutmaya yardımcı olmak için ürünleri ve hizmetleri genelinde kapsamlı güvenlik önlemleri oluşturdu. Bu özelliklerin kullanımı kolaydır ve yaşam tarzınıza uyması amaçlanmıştır. Hepsi tek çeşit değildir, böylece onları benzersiz tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilirsiniz.

Bu kullanımı kolay özelliklerle gün boyunca daha güvende kalın

Windows Hello kullanarak bir gülümsemeyle hızlı bir şekilde oturum açın

Windows Hello ile gülümseyerek oturum açın

Cihazınızda şifre olmaması, kayıp veya hırsızlık durumunda birisinin bilgilerinize erişmesini mümkün kılar. Ancak Windows 10 cihazınızı her açtığınızda kim bir parola yazmak ister? Artık gülümseyebilir ve Windows Hello’nun yüzünüzü kullanarak anında erişim sağlamanın daha kişisel, daha güvenli bir yolu olmasına izin verebilirsiniz. Bu yüzden bilgisayarınızda şifrenizin bulunduğu yapışkan notu atın; gülüşünüz daha iyi bir şifredir.

Dosyalarınızın OneDrive bulut depolama ile korunduğunu bilin ve emin olun

Bir cihazı yanlışlıkla bir yerde unuttuğunuzda, çalındığında veya kasıtlı olarak hacklendiğinde bilgilerinizin kaybedilmesi sizi zor durumda bırakabilir. Bulut, tüm dosyalarınızın, fotoğraflarınızın ve bilgilerinizin hala sizin için kullanılabilir durumda olmasını sağlamaya yardımcı olabilir. OneDrive’ın verilerinizi nasıl koruduğunu öğrenin ve ardından dosyalarınızı bugün korumaya başlayın.

OneDrive ile dosyalarınızı koruyun

Pasaportunuzun, doğum belgenizin veya sağlık sigortası kartınızın dijital bir kopyası gibi daha hassas dosyalar mı depoluyorsunuz? Ekstra bir güvenlik katmanı için OneDrive’daki Kişisel Kasayı deneyin.

Her şey bulutla eşitlendiğinden, OneDrive’daki tüm dosyalarınıza oturum açtığınızda herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz. Daha kolay bir yedekleme için eşitlemek istediğiniz kutuları işaretlemeniz yeterlidir.

Çocuk Modu ile çocuklarınızın büyümesine ve çevrimiçi ortamda daha güvenli kalmasına yardımcı olun

Çocuklar keşfetmeyi severler ve bugün bu keşiflerin çoğu çevrimiçi olarak gerçekleşiyor. Ancak etkinliklerini izlemek, günün her saati bir iş olabilir ve bu da meşgul herhangi bir ebeveyn için hayatı zorlaştırır. Microsoft Edge’deki yeni Çocuk Modu işte burada devreye giriyor.

Windows Edge Çocuk Modunu Deneyin

Çocuk Modu, onlara, görmemeleri gereken bir şeyi görme riski olmadan keşfetme ve eğlenme özgürlüğü verir. İlgili yaş aralığını 5 ila 8 veya 9 ila 12 arasında seçin ve çevrimiçi geçirdikleri zaman eğlence dolu ve yaşlarına uygun olacaktır. Çocukları korumaya yardımcı olmak için dokunmanız yeterlidir.

Microsoft Edge, dark web taramasıyla yetişkinlerin çevrimiçi korunmasına da yardımcı olabilir. Edge Password Monitor’ün dark web’de sızan bilgileri nasıl taradığını ve parolalarınızın olmaması gereken bir alanda depolandığında sizi nasıl uyaracağını öğrenin. Bu size kimlik bilgilerinizi anında değiştirme ve olası veri sızıntılarını önleme şansı verir.

Parolalarınızı Koruyun

Aile fotoğraflarından aile üyelerine, önemli iş dosyalarınızdan kişisel dosyalarınıza, çevrimiçi yaşamınız korunmaya değer. Güçlü, kullanımı kolay araçlar herkes içindir ve güvenliği ve gizliliği kolaylaştırır. Bu yapışkan not yığınından kurtulun ve en iyi arkadaşınızın ilk evcil hayvanının adını unutun; Windows 10, daha güvenli kalmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Daha fazlası için microsoft‘u ziyaret edin

COMMENTS

WORDPRESS: 0