Pakistan Sosyal Medya Uygulamalarını Yasakladı

HomeGenel

Pakistan Sosyal Medya Uygulamalarını Yasakladı

Pakistan hükümeti sosyal medya platformlarını cuma günü 11:00 - 15:00 saatleri arasında erişime kapattı. Erişim yasağının terör grupları ile ilgili olduğu yapılan açıklama ile belirtildi

Whatsapp 5kbps hız ile problemsiz mesajlaşma sunuyor
WhatsApp Önemli Güncelleme Daha Önce İstenmeyen Güncellemeyi Açıkladı
WhatsApp Durum Güncellemesi Yaptı Artık 24 Saatlik Resim ve Video Eklenebiliyor

Pakistan cuma günü 11:00 – 15:00 saatleri arasında sosyal medya uygulamalarında yasaklama yaparak erişimini engelledi. Twitter, Facebook, Whatsapp, Youtube ve Telegram uygulamalarına yapılan erişim kısıtlamasının nedeni olarak terörist gruplar ile mücadele olduğu belirtildi. Cuma namazı sırasında herhangi bir problemin çıkmaması için yapılan kısıtlama, Pakistan hükümetinin bu konuda ısrarcı olduğunu gösteriyor.

Kısıtlamalar Ne Kadar Devam Edecek

Pakistan daha önce yaptığı telefon hatlarının geçici olarak kapatılması ile gündeme gelmişti. Tüm sosyal medya uygulamalarının engellenmesi ile kısıtlamaların tekrar edebileceği düşünülüyor.

Tüm ülkelerde belirli olumsuzluklara ve sosyal zorbalığa neden olan platformlar için nasıl çözümler bulunacağı merak konusu. Türkiye’de temsilci bulundurulmasını öngören 5651 sayılı Kanunun ek 4’üncü maddesi 1 Ekim 2020 itibarıyla yürürlüğe girmişti. 7253 sayılı kanun ile günlük 1 milyondan fazla erişim alan uygulamalar için Türkiye temsilciliğinin atanması istenmişti. Platformlardan temsilcilik açılacağına dair net geri dönüşler alındı.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0