ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Görevden Alındı

HomeGenel

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Görevden Alındı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı. Bir yayınevinin hazırladığı sorular ile ÖSYM tarafından hazırlanan sınavdaki soruların uyuştuğu iddia edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu’na talimat vererek sürecin araştırılmasını istemişti. Bu kapsamda, ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevden alındı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) pazar günü gerçekleştirilmesinden sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), sınav cevap anahtarının belli bir kısmını açıkladı. ÖSYM’nin paylaştığı sorularla karşılaştırma yapan bazı adaylar, ilginç bir sonuçla karşılaştı. Bir yayınevinin hazırladığı sorular ile ÖSYM tarafından hazırlanan sınavdaki soruların uyuştuğu iddia edildi. Sosyal medya üzerinde konuşulmaya başlanan iddia bir anda Türkiye’nin gündemi oldu.

Gündemdeki konuya ilişkin ÖSYM’nin asılsız iddialar açıklaması yapmasının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu’na talimat vererek sürecin araştırılmasını istemişti. Bu kapsamda, ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevden alındı.

osym-baskani-gorevden-alindi

osym-baskani-gorevden-alindi

COMMENTS

WORDPRESS: 0