Olağanüstü Bir Gece – Stefan Zweig

HomeGenel

Olağanüstü Bir Gece – Stefan Zweig

Tanıtım Bülteni: Olağanüstü Bir Gece, seçkin bir burjuva olarak rahat ve tasasız varoluşunu sürdürürken giderek duyarsızlaşan bir adamın hayatındaki

Kızıl – Stefan Zweig
Meczup – Halil Cibran
Kızıl Kahkaha – Leonid Andreyev

Tanıtım Bülteni: Olağanüstü Bir Gece, seçkin bir burjuva olarak rahat ve tasasız varoluşunu sürdürürken giderek duyarsızlaşan bir adamın hayatındaki dönüştürücü deneyimin hikâyesidir. Sıradan bir Pazar gününü at yarışlarında geçirirken, belki de ilk kez burjuva ahlakından saparak “suç” işler. Böylece yeniden “hissetmeye” başladığını, kötücül ve ateşli hazları olan gerçek bir insan olduğunu fark eder. İçindeki haz dolu esrime, aynı günün akşamında onu gece âleminin son atıklarının arasına, “hayatın en dibindeki lağımlara” sürükleyecek, varış noktası ise ruhani bir uyanış olacaktır.

Stefan Zweig - Olağanüstü Bir Gece

Yazar: Stefan Zweig
Çevirmen: İlknur İgan
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları – Modern Klasikler Dizisi
Sayfa Sayısı: 80
İlk Baskı Yılı: 2015
Baskı Yılı: 2016
Dil: Türkçe

Yorum: Kişi kendini bilir, bir başkasını anlamak oldukça zordur ve bunun temel yolu yaşanmış deneyimlerdir. Eğer yaşanmış deneyimleriniz var ise yorum yapmak, empati kurmak yada karşınızdakini anlamak daha mümkün olmaktadır. Aksi durumda ön yargılı davranabilirsiniz.

Hiçkimse mükemmel değildir. Ön yargılı davranmaktan vazgeçtiğinizde siz ve karşınızdakiler daha mutlu olacaktır. Stefan Zweig bunu iyi bir hikaye ile anlatmaktadır.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0