Mevlid Kandili Ne Zaman – 2020 Mevlid Kandili

HomeGenel

Mevlid Kandili Ne Zaman – 2020 Mevlid Kandili

Mevlid Kandili Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet adresi üzerinden '2020 Yılı Dini Günler' listesini paylaştı. Mevlid Kandili Miladi takvime gö

Dikkat! İstanbulda Trafiğe Kapalı Yollar – 20 Eylül 2020
1915 – Nikola Tesla – Her Şey Işıktır
Minecraft Marketplace İlkbahar İndirimi ile Harika Fırsatlar Elde Edin

Mevlid Kandili Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet adresi üzerinden ‘2020 Yılı Dini Günler’ listesini paylaştı. Mevlid Kandili Miladi takvime göre 28 Ekim 2020 Çarşamba gününe denk gelmektedir.

Mevlid Kandili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) doğumunu kutladığımız ve onun yaşamını anlamaya çalıştığımız, onun ahlakından örnekler aldığımız ve hatırladığımız bir gündür.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) doğum günü hicri takvime göre 12 Rebiülevvel sabahıdır. Bu nedenle 11 Rebiülevvel ile 12 Rebiüllevvel arasındaki gece mevlid kandili olarak kutlanmaktadır.

Hicri Takvim ile Miladi Takvim Arasındaki Fark Nedir?

Hicri takvim ay takvimidir ve ayın dünya etrafındaki dönüşü üzerinden hesaplanır. Muharrem, Safer, Rebiülevvel, Rebiülahir, Cemaziyelevvel, Cemaziyelahir, Recep, Şaban, Ramazan, Şevval, Zilkade ve Zilhicce adı verilen 12 aydan oluşur

Miladı takvim ise güneş takvimidir, dünyanın güneş etrafındaki dönüşüne göre hesaplanır. Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık adı verilen 12 aydan oluşur.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0