Masterchef eleme adayı kim oldu 19 kasım masterchef

HomeGenel

Masterchef eleme adayı kim oldu 19 kasım masterchef

19 Kasım Perşembe akşamı masterchef ilk dokunulmazlık oyunu ekrana geldi. Yapılacak menüyü şeflerin sunduğu üç alternatif arasından Barbaros belirledi. Eski sevilen yarışmacılardan Güzide, Ekin ve Suna'nın tadım yaptığı bu bölümde Mavi takım dokunulmazlığı kazandı.

Aldatma Sanatı (Kevin D. Mitnick, William L. Simon)
Whatsapp Sizin Verilerinizi Paylaşacak
İsmail Balaban Kimdir, Survivor 2021 Yarışmacıları

19 Kasım Perşembe akşamı masterchef ilk dokunulmazlık oyunu ekrana geldi. Yapılacak menüyü şeflerin sunduğu üç alternatif arasından Barbaros belirledi. Eski sevilen yarışmacılardan Güzide, Ekin ve Suna’nın tadım yaptığı bu bölümde Mavi takım dokunulmazlığı kazandı.

Dokunulmazlığı Kim Kazandı

Mavi takımın kazanması sonrası kırmızı takım kendi arasında tekrar yarıştı. Mehmet Şefin imza tabağı Doğadan ile yarışan kırmızı takımda Eray dokunulmazlığı kazandı.

Eray Aksungur Kimdir

1997 yılında Bolu’da doğan Eray Aksungur, çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımı atmış ve Mengen Aşçılık Lisesi’ne başlamıştır. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel’de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev almıştır. Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yapmış; ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etmiştir.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarışmış; orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirmiştir.

Ardından tekrar Bolu’ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef’e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazanmıştır.

Eleme Adayı Kim Oldu

Yapılan oylama ile ilk eleme adayı Uğur oldu

Uğur Yılmaz Deniz Kimdir

26 yaşındaki Uğur Yılmaz Deniz’in iki kardeşi vardır. Aşçılığa çok severek başlamadığını fakat öğrendikçe ilgisinin arttığını söyleyen Uğur Yılmaz, ilk iş tecrübesini küçük bir restoranda yaşamıştır. Her gün öğrendiği bilgilere yenilerini ekledikçe kendini geliştirdiğini fark eden Uğur Yılmaz Deniz, çalıştığı yerden ayrılıp İl Riccio Bodrum’da çalışmaya başlamıştır. Orada 7 İtalyan şef ile birlikte çalışma şansını yakaladığını ifade eden Uğur Yılmaz Deniz, iş hayatına cruise gemisi olan Mein Schiff 2’de devam ederek tecrübelerine bir yenisini daha eklemiştir.

6 aylık serüvenin ardından Türkiye’ye dönen Uğur Yılmaz Deniz, Kıbrıs Elexus Hotel’de işe başlamış fakat orada bilgilerinin köreldiğini fark eden Deniz, Katar’da çalışmaya karar vererek 2 sene boyunca orada aktif olarak mesleğini icra etmiştir.

MasterChef 2020’nin kadrosunda yer almaya hak kazanan Uğur Yılmaz Deniz, yarışmaya katılmayı çok istediğini ve kadroda yer aldığı için çok mutlu olduğunu ifade etmiştir.

25 Bin TL Ödülünü Ebru Kazandı

Bir önceki bölümde MasterChef’in 25 bin tl ödülünü mavi takımdan Ebru kazanmıştı.

14. haftanın ilk dokunulmazlık oyununun heyecanı yaşanırken oyun öncesi eğlenceli dakikalar vardı. Eray, ödül oyununu kazanması durumunda 25 bin lira ekstradan para vereceğini iddia ettiği Ebru oyunu kazanınca zor anlar yaşadı. Eray Ebru’ya şimdilik 25 lira verebildi.

Ebru Has Kimdir

28 yaşındaki Ebru Has, aslen Düzce Akçakocalıdır. İlkokulda profesyonel voleybol hayatının başlangıcını yapan Ebru Has, Eczacıbaşı’nda voleybola başlamış; ardından yıllarca FMV Işık Okulları ve İBB Spor Kulübü’nde ter dökmüştür.

Doğa Koleji’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra Kadir Has Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Teknolojisi’ni bitiren Has, bunun akabinde Kadir Has Üniversitesi İstanbul Culinary İnstitute Aşçılık kursunda eğitimlerini tamamladıktan sonra Moevenpick Hotel’de staj yapmıştır.

Stajının ardından 1 yıl Wyndham Grand Levent Hotel’de çalışan Ebru Has, Emirgan’da La Boom adlı restaurantta çalışma hayatına devam etmiştir. Bu sırada yeni bir karar alarak Malta’ya giden ve 6 ay İngilizce eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye geri dönen Has, Türkiye’ye dönmesinin ardından İstanbul Balat Cafe Restaurantta Executive Chef olarak görev almıştır.

Bu görevin ardından bir yıl kadar da Bursa’da Asmadan Enoteca Bistro’da çalıştıktan sonra, Ayvalık Mado’da Executive Chef olarak çalışma hayatına devam etmiştir.

Aynı zamanda pilates eğitmenliği de yaptığını ifade eden Ebru Has, MasterChef 2020’nin ana kadrosunda olmaya hak kazanan isimler arasında yer almaktadır.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0