LGS yerleştirme sonuçları 1 nakil, LGS yerleştirme sonuçları sorgulama

HomeGenel

LGS yerleştirme sonuçları 1 nakil, LGS yerleştirme sonuçları sorgulama

lgs yerleştirme sonuçları, lgs yerleştirme sonuçları sorgulama, lgs yerleştirme sonuçları 1 nakil, MEB gov tr LGS sonuçları, lgs yerleştirme sonuçları 2 tercihler, lgs nakil sonuçları, lgs 2 tercih sonuçları 2022, lgs 2 tercih sonuçları nereden bakılıyor, meb lgs 2 tercih sonuçları 2022, LGS 2 Tercih Sonucu ne zaman aciklanacak?, E okul LGS tercih sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak?, Nakil işlemleri lise ne zaman başlıyor?, LGS yerleştirme sonuç belgesi nereden alınır?

LGS Yerleştirme Sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı, LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarının https://meb.gov.tr ve https://sonuc.meb.gov.tr adreslerinden erişime açıldığını bildirdi.

LGS yerleştirme sonuçları 1 nakil

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 25 Temmuz’da açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına göre tercih yapan öğrencilerin yüzde 95’inin istedikleri okula yerleştiğini hatırlattı.

LGS nakil sonuçları

Bu oranın yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda yükseldiğine dikkati çeken Özer, “Birinci nakil dönemi sonunda, tercih yapan öğrencilerimizin yüzde 97’si istedikleri okullara yerleşti.” dedi.

Nakil işlemleri lise ne zaman başlıyor?

Bugün başlayan yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvurularının 1-5 Ağustos tarihleri arasında yapılabileceğini kaydeden Özer, “İkinci nakil yerleştirme sonuçları 8 Ağustos’ta açıklanacak. Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 8 Ağustos’ta tamamlanacak. İkinci nakil yerleştirme sonunda da hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 19 Ağustos’ta yerleştirme süreci tamamlanacak. Öğrenci ve velilerimizin hiçbir endişesi olmasın; çok az sayıda öğrencimiz kaldı onlar da müsterih olsunlar, süreç sonunda herkes mutlaka yerleştirilecek.” ifadelerini kullandı.

E okul LGS tercih sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak?

Yerleştirmeye esas 2. nakil tercih başvuruları 1 Ağustos ve 5 Ağustos tarihleri aralığında alınacak. Sonuçlar ise 8 Ağustos tarihinde açıklanacak.

COMMENTS

WORDPRESS: 0