LGS 1. nakil tercih sonuçları, lgs 1. tercih sonuçları 2022, LGS yerleştirme sonuçları sorgulama

HomeGenel

LGS 1. nakil tercih sonuçları, lgs 1. tercih sonuçları 2022, LGS yerleştirme sonuçları sorgulama

E-Okul, lgs 1 nakil tercih sonuçları, lgs 2 tercih sonuçları, lgs 1. tercih sonuçları 2022, Lgs birinci tercih sonuçları 2022, LGS 1. nakil başvuru ekranı, Lgs 1. tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, MEB LGS 1. nakil tercih sonuçları, Lise 1 Nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?, Lise nakil işlemleri ne kadar sürer?, LGS 1. nakil başvuru ekranı, lgs 2 tercih sonuçları 2022, lgs 2 tercih yap, E-Okul nakil, lgs 2022 nakil başvurusu, lgs 2 tercih başvuru ekranı, lgs 1 nakil nasıl yapılır

Millî Eğitim Bakanlığı LGS kapsamında, yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları meb.gov.tr ve sonuc.meb.gov.tr adreslerinden erişime açtı.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 25 Temmuz’da açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına göre tercih yapan öğrencilerin yüzde 95’inin istedikleri okula yerleştiğini hatırlattı.

Bu oranın yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda yükseldiğine dikkati çeken Özer, “Birinci nakil dönemi sonunda, tercih yapan öğrencilerimizin yüzde 97’si istedikleri okullara yerleşti.” dedi.

Süreç sonunda herkes yerleştirilecek

Bugün başlayan yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvurularının 1-5 Ağustos tarihleri arasında yapılabileceğini kaydeden Özer, “İkinci nakil yerleştirme sonuçları, 8 Ağustos’ta açıklanacak. Böylece merkezî yürütülen ana yerleştirme süreci, 8 Ağustos’ta tamamlanacak. İkinci nakil yerleştirme sonunda da hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 19 Ağustos’ta yerleştirme süreci tamamlanacak. Öğrenci ve velilerimizin hiçbir endişesi olmasın; çok az sayıda öğrencimiz kaldı onlar da müsterih olsunlar, süreç sonunda herkes mutlaka yerleştirilecek.” ifadelerini kullandı.

Sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

COMMENTS

WORDPRESS: 0