KPSS iptal mi resmi gazete, KPSS ertelendi mi 2022, Sınavlar iptal mi 2022

HomeGenel

KPSS iptal mi resmi gazete, KPSS ertelendi mi 2022, Sınavlar iptal mi 2022

kpss iptal mi resmi gazete, KPSS ertelendi mi 2022, kpss iptal mi, Son dakika sınav iptal mi, Sınavlar iptal mi son dakika, Sınavlar iptal mi 2022, kpss iptal resmi gazete, kpss iptal edildi resmi gazete, kpss iptal oldu ne zaman yapılır, KPSS ertelendi mi 2022

Dün görevden alınan Halis Aygün’ün yerine atanan yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy 31 Temmuz’daki sınavın iptal edildiğini duyurdu ve “6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022’de yapılacak KPSS oturumları ertelenmiştir. İptal edilen ve ertelenen sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacaktır” dedi.

Ersoy “Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Yeni KPSS takvimi 17 Eylül’de başlayacaktır” diyen Ersoy, “Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir.” açıklamasını yaptı.

Ersoy ayrıca “Ortaya çıkan eksiklik ve aksaklıkları açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaşıp, tedbirleri alarak ÖSYM’nin milletin kalbindeki yerini güçlendirmekte kararlıyız” diye konuştu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0