KPSS hakkında suç duyurusu! KPSS soruları çalındı mı, kpss sınav soruları çalındı mı 2022

HomeGenel

KPSS hakkında suç duyurusu! KPSS soruları çalındı mı, kpss sınav soruları çalındı mı 2022

kpss sınav soruları çalındı mı, kpss soruları çalındı mı, kpss soruları çalındı mı 2022 twitter, kpss soruları çalındı mı yediiklim, kpss soruları çalındı mı cumhurbaşkanı, kpss sınav soruları çalındı mı twitter, kpss soruları çalındı mı 2022 yediiklim, kpss soruları çalındı ekşi

Cumhurbaşkanı Erdoğan KPSS sorularının sızdırıldığı iddiasıyla ilgili Devlet Denetleme Kurulu’nu görevlendirmişti. Devlet Denetleme Kurulu bugün KPSS hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Devlet Denetleme Kurulu’nun suç duyurusu üzerine soruşturma başlattı. Öte yandan YÖK Başkanı Erol Özvar’dan da konuyla ilgili açıklama geldi.

YÖK Başkanı Erol Özvar konuyla ilgili yaptığı açıklamada “2022 KPSS’de çıkan bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili DDK tarafından gerçekleştirilen denetleme ile eş zamanlı olarak tarafımızca da inceleme başlatılmış olup sonuç en kısa zamanda ve şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacaktır.” ifadelerini kullandı.

YÖK tarafından yapılan açıklamada, “Kamuoyuna duyurulur. 31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) çıkan bazı soruların, bir yayınevi tarafından çıkarılan deneme kitapçığındaki sorularla benzerlik gösterdiği yönündeki iddialar üzerine, konunun denetlenmesi için Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Devlet Denetleme Kurulu (DDK) görevlendirilmiştir. Devlet Denetleme Kurulu tarafından gerçekleştirilen denetleme ile eş zamanlı olarak Yükseköğretim Kurulunca da inceleme başlatılmış olup sonuç en kısa zamanda ve şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacaktır” denildi.

2022-KPSS lisans oturumundaki bazı soruların, bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğu iddiasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iddiaların incelenmesi için dün DDK’ye talimat vermişti.

Talimatın ardından DDK müfettişleri incelemelerine başlamıştı.

DDK ayrıca iddialarla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0