KPSS ertelendi mi 2022, KPSS iptal olur mu, YÖK Başkanı Özvar’dan KPSS açıklaması

HomeGenel

KPSS ertelendi mi 2022, KPSS iptal olur mu, YÖK Başkanı Özvar’dan KPSS açıklaması

KPSS ertelendi mi 2022, kpss iptal edilirse ne olur, kpss iptal olur mu, kpss iptal mi, kpss iptal edilirse ne zaman yapılır, kpss iptal olursa ne olur, daha önce kpss iptal edildi mi, kpss 2022 son dakika, kpss iptal olursa ne olur, kpss iptal olur mu, 2010 kpss iptal, kpss iptal edilirse ne zaman yapılır, iptal olan kpss var mı

KPSS’deki bazı soruların, bir yayınevinin deneme sınavında çıktığı öne sürülmüştü. Bu iddia üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) inceleme talimatı verdi, gece yarısı da ÖSYM Başkanı’nı görevden aldı. Ayrıca DDK, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. DDK Başkanı Yunus Arıncı ise, “Bir sorun görünüyor. KPSS ile ilgili sorunun ne boyutta olduğunu müfettiş arkadaşlarımızın çalışması gösterecek” açıklamasında bulundu.

Son açıklama ise YÖK Başkanı Erol Özvar dan geldi. Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Özvar şu ifadeleri kullandı: “DDK tarafından gerçekleştirilen denetleme ile eş zamanlı olarak tarafımızca da inceleme başlatılmıştır.”

kpss

COMMENTS

WORDPRESS: 0