Kiralık Villaların Mimari Özellikleri Neler?

HomeGenel

Kiralık Villaların Mimari Özellikleri Neler?

Kiralık villaların mimari özellikleri neler? Kiralık villalar, özellikle Akdeniz’de bulunan Antalya gibi iller için son derece popüler bir konaklama seçeneği kiralık villalar olarak karşımıza çıkıyor.

Kiralık villalar, özellikle Akdeniz’de bulunan Antalya gibi iller için son derece popüler bir konaklama seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Ulaşımı son derece rahat olan villalar, farklı bütçe ve ihtiyaçlara göre pek çok farklı özelliğe sahip olabiliyorlar. Ancak elbette, kiralık villaların ortak pek çok noktası da bulunuyor ve dış ve iç mimari, bu unsurların başında geliyor. Peki kiralık villaların özellikleri neler? Tasarımda etkili olan unsurlar neler?

Kiralık Villalara Daha Yakından Bakalım

Çoğunluğu Antalya’nın iki farklı turizm merkezi Kaş ve Kalkan Mevkii’nde bulunan kiralık villalar, pek çok farklı ziyaretçi profiline uygun olarak farklı türde özelliklere sahipler. Oda, ebeveyn banyosu, doğa veya deniz manzarasına ek olarak çocuklu aileler için oda ve bölüm sayısı çok daha arttırılmış olan kiralık villalar da bulunuyor. Dış cephe ve iç mimariye gösterilen özen ise, villa kiralama seçeneği ile sizlere sunulan evlerin ortak özelliği.

Akdeniz Mimarisinin en karakteristik özelliklerinden birisi, mimari yapılarda kullanılan renkler ve aydınlatma şekilleridir. Villaların çoğunun dış cephesinde bej ve beyaz renk kullanılmasının en önemli nedeni budur. Yine Akdeniz Mimarisinin bir özelliği olarak, “alttan aydınlatma” villalarda karşımıza çıkan ortak özelliklerden.

İç mimaride ise tamamen rahatlık ve konfor öne çıkıyor. Yukarıda belirttiğimiz üzere kiralık villalar, pek çok farklı kullanıcıya yönelik olarak farklı seçenekler sunuyorlar. Evcil hayvanlı aileler, balayı çiftleri, çocuklu aileler veya muhafazakâr aileler için farklı oda ve bölüm sayısına sahip olan villaların iç mekân tasarımlarında yine rahatlatıcı renkler, geniş oda bölümleri ve ses geçirmeyen bölümler ve doğal aydınlatma önemli bir rol oynuyor.

Kiralık Villaların Diğer Özellikleri

Kiralık villaların çoğu özelliği ise, ziyaretçilerin isteklerine göre farklı sınıflara ayrılıyorlar. Lüks villalar, deniz ve doğa manzarasına sahip olan villa tiplerine ek olarak Kalkan Villa veya muhafazakâr ailelere hitap eden korunaklı villalar oldukça dikkat çekiyor.

İsmi, sınıfı veya hangi turist kitlesine yönelik tasarlansa da, şezlong ve bahçe tasarımında doğal bir tasarım anlayışının sergilendiğini kendiniz de görebiliyorsunuz, bununla birlikte iç mekânlarda mobilyaların renklerinden mutfak tezgâhının tasarımına kadar pek çok kısım, yine kullanıcıların konfor ve rahatı düşünülerek tasarlanmış durumda.

Bu villaların en güzel örneklerini görmek için Antalya, Kaş Kalkan kiralık villa seçenekleri sunan https://kalkanvilla.org/ sitesine bakabilirsiniz.

COMMENTS

WORDPRESS: 0