istanbul’da şiddetli yağmur son dakika, istanbul’da yağmur var mı, bugün istanbul’da yağmur yağacak

HomeGenel

istanbul’da şiddetli yağmur son dakika, istanbul’da yağmur var mı, bugün istanbul’da yağmur yağacak

istanbul’da şiddetli yağmur son dakika, istanbul’da yağmur var mı, bugün istanbul’da yağmur yağacak, bu akşam istanbul’da yağmur var mı, istanbul’da yağmur uyarısı, istanbul’a yağmur ne zaman yağacak, yarın istanbul’da yağmur yağıyor mu, istanbul’da yağmur yağışı var mı, istanbul sel uyarısı – son dakika

15 Ağustos 2022 (Pazartesi)

☔️Kuvvetli Yağışlara Dikkat!
🌡Hava Sıcaklığı: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Genellikle mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz (Sinop hariç), Çanakkale’nin iç kesimleri, Eskişehir çevreleri ile Ankara ve Çankırı’nın kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI

İstanbul, Bursa ve Yalova’da Meydana Gelen Yağışlar Hk.

BURSA

15.08.2022 tarihinde meydana gelen yoğun yağışlar sonucu Bursa ili Mudanya ilçesinden 260 evden su baskını ihbarı alınmıştır.

Bölgede İtfaiye, AFAD, NAK, AKUT, BAKUT ekipleri, vidanjör, kepçe, bot ve motopomp desteği ile çalışmalara devam etmektedir.

Ayrıca Bursa AFAD arama kurtarma personeli teyakkuz halinde beklemekte ve an itibarıyla herhangi bir talep bulunmamaktadır.

Su baskınlarında, can kaybı yaşanmamıştır.

İSTANBUL

15.08.2022 tarihinde İstanbul İtfaiye Komuta Merkezinden ve 112 Acil Çağrı Merkezlerinden alınan bilgiye göre; Çekmeköy, Maltepe, Sancaktepe, Ümraniye ve Ataşehir ilçelerinden şiddetli yağmur sebebiyle 161 su baskını ihbarı alınmış olup itfaiye ekipleri söz konusu bölgelerde müdahale işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Beykoz ilçesinde istinat duvarının çöktüğü ve çöken duvarın altında kalanlar olabileceği ihbarı üzerine Ekiplerimiz bölgeye ulaşmış olup, çalışmalarına başlamıştır.

Yağışın etkisiyle meydana gelen olaylarda, can kaybı yaşanmamıştır.

YALOVA

15.08.2022 tarihinde Yalova ili ve ilçelerinde aşırı yağışlar sonucunda 112 Acil Çağrı Merkezi’ne 11 adet mahsur kalma, 45 adet su baskını, 8 adet trafik kazası, 1 adet trafo yangını, 1 adet asansörde mahsur kalma, 1 adet motosiklet kazası ihbarı alınmıştır.

Meydana gelen olaylarda, can kaybı yaşanmamıştır.

Bölgede AFAD, İtfaiye, Jandarma ve İl Özel İdaresi ekipleri çalışmalarını sürdürmektedir.

Gelişmeler takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

COMMENTS

WORDPRESS: 0