İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞİstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ, bitkisel toprak üretim tesisleri, peyzaj ve proje çizim atölyeleri, yaptığı başarılı peyzaj uygulamaları ve oluşturduğu marka değeriyle, tüm Türkiye’nin üretim gücünü arkasına alan sektörün lokomotif şirketi oldu.

HomeGenel

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ, bitkisel toprak üretim tesisleri, peyzaj ve proje çizim atölyeleri, yaptığı başarılı peyzaj uygulamaları ve oluşturduğu marka değeriyle, tüm Türkiye’nin üretim gücünü arkasına alan sektörün lokomotif şirketi oldu.

1997 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir iştirak şirketi olarak, İstanbul’un yeşil alan çalışmalarını yürütmek, ağaç ve süs bitkileri yetiştirmek ve bu konuda bilimsel araştırmalar yapmak amacıyla kuruldu. Çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmalarının projelendirilmesi ve uygulanması yanında, nitelikli bitkilerin teminini sağlıyor, ihtiyaç duyulan peyzaj ürünlerini üretiyor, bu ürün ve hizmetlerin satışını yapıyor.

Türkiye’de sektöre yön veren şirket, İstanbul genelinde 70 milyon m2’lik alanda proje uygulamaları yapıyor.

Kapsayıcı İş Modelleri projeleri ve Ar-Ge çalışmaları ile sektörün gelişimine büyük katkı sağlıyor.

Kapsayıcı iş modelleri projeleri kapsamında İstanbul’un çiçeğini ve gülünü Adapazarı, Bursa, İstanbul’un ilçe ve köylerinde ürettirerek, sektörün gelişimine büyük katkı sağlıyor, alım garantili çiçek ve bitki üretimini geliştirerek devam ettiriyor.

İstanbul’a 25 milyon adet üretim ve satış patenti sadece İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ‘ye ait olan yılın sekiz ayı çiçekli kalabilen özel peyzaj gülleri dikiyor, dünyaca ünlü peyzaj güllerini Türkiye’de üretiyor.

Net 185 bin m2’lik alana kurulu olan Alibeyköy Fidanlığı, toplamda 520 bin adet saksılı bitki kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük fidanlığı konumunda. Bitkisel harç üretim tesisinde günlük 3500 m3 bitkisel toprak üretimi yapılabilmektedir.

Pendik-Kurnaköy’ de 124 bin m2 ’lik alana kurulu fidanlığı ise 315 bin saksılı bitki depolama kapasitelidir. Fidanlık bünyesinde 20 bin m2 alan üzerine kurulu, günlük 2000 m3 bitkisel toprak üretim kapasitesine sahip toprak üretim tesisi de yer almaktadır.

İstanbul genelinde 10 farklı bölgede yer alan Bahçe Marketleri ile 16 milyon İstanbullunun çiçek, fidan ve ağaç ihtiyacını karşılıyor.

Yakın dönemde e-ticaret sitesi ile internet üzerinden satış ağını kurarak tüm Türkiye’ye ürün satışı hedefliyor. Ayrıca dijital ortamda sürekli var olarak, bitki bakımı, bahçe bakımı ve teraryum konusunda bilgilendirici videolar ile halkımızın doğa ile iç içe yaşamasını sağlıyor.

Sürekli gelişimi, kapsayıcı iş modelleri ve ekolojik dengeyi koruma yaklaşımını esas alarak, toplumumuza kaliteli ürün ve hizmet sunmaya, sektör standartlarını geliştirerek dünya çapında örnek ve öncü çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0