Internet Explorer Yeni Windows 10 Sürümlerinde Yer Almayacak

Homeİşletim Sistemleri

Internet Explorer Yeni Windows 10 Sürümlerinde Yer Almayacak

Geçen yıl, Microsoft 365 çevrimiçi hizmetleri tarafından IE desteğinin sona erdiğinin duyurulması gibi Microsoft’un Internet Explorer (“IE”) desteğinden uzaklaştığını fark etmişsinizdir. Bugün, Windows 10’da Internet Explorer’ın geleceğinin Microsoft Edge olduğunu duyuruyoruz.

Microsoft Edge, Internet Explorer’dan daha hızlı, daha güvenli ve daha modern bir göz atma deneyimi olmakla birlikte, aynı zamanda önemli bir sorunu da ele alıyor: eski web siteleri ve uygulamalar için uyumluluk. Microsoft Edge’de yerleşik Internet Explorer modu (“IE modu”) vardır, böylece bu eski Internet Explorer tabanlı web sitelerine ve uygulamalara doğrudan Microsoft Edge’den erişebilirsiniz.

Internet Explorer 11 masaüstü uygulaması, 15 Haziran 2022’de Windows 10’un belirli sürümleri için kullanımdan kaldırılacak ve destek dışı kalacaktır.

Bu emeklilik, piyasadaki Windows 10 LTSC veya Server Internet Explorer 11 masaüstü uygulamalarını etkilemeyecektir.

Internet Explorer

Microsoft Edge, web’in geçmişine saygı duyarken web’in geleceğine giden bir yol sağlıyor. Değişiklik gerekliydi, ancak güvenilir, hala çalışan web sitelerini ve uygulamaları geride bırakmak istemiyoruz.

COMMENTS

WORDPRESS: 0