Instagram akışı nedir?Instagram akışı, sizin takip ettiğiniz hesapların gönderilerinin düştüğü kısımdır. Akışta dilediğiniz ve görmek istemediğiniz her gönderiyi ilgilenmiyorum”, “daha az göster” gibi seçeneklerle görmeyi engelleyebilirsiniz.

HomeMobil İletişim

Instagram akışı nedir?

Instagram akışı, sizin takip ettiğiniz hesapların gönderilerinin düştüğü kısımdır. Akışta dilediğiniz ve görmek istemediğiniz her gönderiyi ilgilenmiyorum”, “daha az göster” gibi seçeneklerle görmeyi engelleyebilirsiniz.

Instagram akışı nedir?

Instagram günümüzde milyonlarca kullanıcıya sahip olan ve ilk kez 2010 senesinde piyasaya sürülen ücretsiz bir sosyal medya uygulamasıdır. Instagram akışı denilen kısım sizin takip ettiğiniz hesapların gönderilerinin düştüğü kısımdır. Ayrıca ana sayfa olarak da bilinmektedir. Eskiden ana sayfanızda sadece takip ettiğiniz kişilerin gönderilerini görürken artık yeni güncellemeler ile Instagram sizin için potansiyel gönderileri de akışınıza çıkarmaktadır. Akışta dilediğiniz ve görmek istemediğiniz her gönderiyi “ilgilenmiyorum”, “daha az göster” gibi seçeneklerle görmeyi engelleyebilirsiniz. Instagram algoritmasında tercihlerinizi tutarak bunlara göre öneriler yapacak ve görmek istemediğiniz gönderileri feed (akışınızdan) kısmından kaldıracaktır. Paylaştığınız her gönderi profilinizle beraber akışınızda da görünecektir.

Instagram alt menüde hangi bölümler var?

Instagram iOS ve Andorid için üretilen uygulamalarda alt kısımda birkaç farklı yer bulunur. Burası Intagram’ın araç çubuğu gibi görev görür. En sol kısımda yer alan ev sembolü ana sayfa yani akışı temsil eder. Akışta veya ana sayfada en üst kısımda hikayeler gözükür. Hikayeler takip ettiğiniz kişilerin paylaştığı anlık durumlardır. 24 saat boyunca ana sayfada görebileceğiniz bu hikayeleri ana sayfanın en üst kısmından sola doğru kaydırarak izleyebilirsiniz. Ana sayfa sembolünün yanında yer alan arama kısmı da ilginizi çeken hesapları aratarak bulabileceğiniz ve keşfet sayfasının görülebileceği kısımdır. Keşfet sizin ve takipçilerinizin beğenilerine göre Instagram’ın sizlere gönderiler önerdiği kısımdır. Keşfetin yanında yer alan “Reels” ise Instagram’ın henüz yeni güncellemelerinden bir tanesidir. Bu güncelleme ile beraber 15-30 saniyelik videolar çekerek Reels kısmından paylaşabilirsiniz. Instagram Reels bir nevi Tiktok gibi düşünülebilir. En sağ kısımda yer alan profil simgesi ise kişisel profilinizi görebileceğiniz kısımdır. Bu kısımdan profilinizi kişiselleştirebilir ve takipçilerinizi, gönderilerinizi direkt olarak görebilirsiniz.

Youtube abone satın al
Twitter takipçi satın al

COMMENTS

WORDPRESS: 0