Gaziantep Valiliği 60 Bin Öğrenciye Tablet Dağıtımı Yapacak

HomeGenel

Gaziantep Valiliği 60 Bin Öğrenciye Tablet Dağıtımı Yapacak

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Gaziantep Valiliği'nin koordinatörlüğünde temin edilen 60 bin tablet bilgisayarın dağıtım törenine canlı bağlantıyla katıldı.

Mehmet Aydın Kimdir
Görev Yap Para Kazan – Görev Var
İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Gaziantep Valiliği’nin koordinatörlüğünde temin edilen 60 bin tablet bilgisayarın dağıtım törenine canlı bağlantıyla katıldı.

“Televizyon kanallarında bütün dersler tekrarlanarak işleniyor ve bizim çocuklarımıza soracağımız konuların tamamı aslında televizyonda var. Ama biz Türkiye olarak bununla yetinmiyoruz, daha ilerisini istiyoruz ve her bir çocuğumuza ulaşmanın yollarını artırmaya gayret ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Faaliyetlerini Sürdürüyor

Canlı ders sayısındaki artışa da dikkat çeken Bakan Selçuk, “Canlı derslerde yaklaşık günlük 3 milyon dersten söz ediyoruz. Bu bizim için son derece önemli. Çünkü bu sayılarla zaten biz dünya birincisi olabiliyoruz. Ama bazı imkanları kısıtlı öğrencilerimizin de ihtiyaçlarını giderebilmek için de bugünkü faaliyetimizde olduğu gibi, yine Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başlatılan 500 bin tableti çok çok aşacak şekilde STK’ların, belediyelerimizin, iş dünyamızın destekleriyle de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ve her bir çocuğumuza ulaşmanın yollarını artırmaya gayret ediyoruz” açıklamasında bulundu.

60 bin tablet, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine teslim edildikten kısa bir süre dağıtıma başlanacak.  Gaziantep’te 60 bin öğrenci tablet bilgisayarına kavuşacak. İnternet paketi de olduğu için, herhangi bir sıkıntı çekmeden eba ağına doğrudan erişim sağlayabilecek.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1