Fantezi Futbol Oyunu Sorare Nedir ?

HomeGenel

Fantezi Futbol Oyunu Sorare Nedir ?

Sorare, resmi ve lisanslı dijital kartlarla oynayabileceğiniz fantezi futbol oyunu sorare her hafta ödüller kazanabileceğiniz küresel bir fantezi futbol oyunudur. Sorare nedir ve nasıl oynanır

Oyun devi Ubisoft tarafından desteklenen ve her ay daha birçok sporcu ve 100’den fazla futbol kulübü tarafından güvenilen birinci sınıf yatırımcı ekibi tarafından desteklenen bir ekip olarak dünyamıza dahil olmuştur.

Sorare Nedir ve Nasıl Oynanır?

Sorare’nin 5’e 5 fantezi futbol oyunu, SO5 (Sorare5’in kısaltması) olarak da bilinir. Sorare Kartları kullanılarak oynanabilen ilk oyundur. Gerçek hayattaki futbolcuların, oynadığı gerçek maçlarda oyuncuların performansına bağlı olarak 5 Kartlı takımınızı kurup puan kazanabileceğiniz fantezi futbol oyunudur. Sorare’ye üye olduktan sonra sizden 10 tane common “free” card seçmeniz istenecektir

Her hafta sahip olduğunuz kartlarınız, onları oyunda daha güçlü kılan ve daha iyi ödüller kazanmak için daha yüksek liglerde rekabet etmenizi sağlayan XP puanları kazanır. Sorare, futbolun ana veri sağlayıcısı Opta’nın resmi ortağıdır. Sorare, toplamda 23 futbol liginden bireysel oyuncu performanslarını ele almaktadır. Kapsanan ligleri buradan görebilirsiniz. Geleceği parlak futbol fantezi oyunu olan Sorare’ye kayıt olup, hem oyun oynayıp hem de para kazanabilirsiniz.

Sorare Card Nedir?

Sorare Card, bir futbol oyuncusunu temsil eden ve belirli bir futbol sezonuna bağlı olan dijital bir koleksiyon özelliği taşımaktadır. Blockchain teknolojisi sayesinde futbol sevdalıları, favori oyuncularını bir araya getirerek bu heyecanlı mücadelede rekabet edebilme şansı ve üstelik başarılı olması durumunda para kazanmaya bile başlayabilir. Her bir koleksiyon, diğer blockchain varlıklarının özelliklerinin birçoğuna sahiptir; kopyalanamaz veya sizden alınamaz. Kullanıcılar ayrıca kartın tüm dijital geçmişine erişimin keyfini çıkarır.

 

2020-2021 sezonuna özel her Sorare Kartı için üç düzey ender bulunan oyuncu kartları mevcuttur. Bunlar şu şekildedir: Unique, Super Rare (10 kopya) ve Rare (100 kopya). Örneğin, Cristiano Ronaldo 2020-21 sezonunda yalnızca 111 kopyasını çıkarabiliriz (1 Unique, 10 Super Rare ve 100 Rare). Kartlar, skorun Sorare’nin kapsadığı bir ligde oynadığı sürece oyuncunun tüm kariyeri için oyunda kullanılır. Kart ne kadar “rarer” olursa, oyunda o kadar fazla bonus alacaktır. Kartlar zamanla XP kazanabilir ve daha güçlü hale gelebilir. Tüm oyuncu kartları resmi olarak futbol kulüpleri tarafından lisanslanmıştır.

Sorare’ye Yeni Başladım, Nereden Başlamalıyım?

Öncelikle ilk olarak takım oluşturmanız gerekmektedir. Sorare’de ilk kez oturum açtığınızda, 10 adet “Common Card” seçmeniz için sanal transfer bütçesi verilecektir. Takımınızı oluşturduktan sonra “Çaylak Lig” bölümünde bir takım oluşturmanız gerekmektedir. Bu lig yeni menajerlere ayrılmıştır. Rookie Manager (Çaylak Menajer), 4 hafta boyunca geçerlidir. Bu 4 haftanın ardından Çaylak Menajer statüsünden Yeni Menajer statüsüne geçiş hakkı kazanırsınız! Bu süre içerisinde, Sorare kariyerinde mücadelelere hazırlanmak için ek oyuncu kartları kazanabilir veya bunları “Transfer Piyasası”ndan temin edebilirsiniz.

Oyun Kuralları Nelerdir?

Size verilen 500 Milyon Avro transfer bütçesiyle takımınızı kurduktan sonra toplamda dijital kartların yerleşeceği 5 mevki bulunmaktadır. Oyuna başlamak için 5 dijital kart seçmelisiniz. Bu kartları futbolcuların mevkilerine göre yerleştirmeniz gerekmektedir. Aynı oyuncuyu iki kez kullanamazsınız. Takım kaptanı olarak bir tane kartı seçmek zorundasınız ve ayrıca kaptan fazladan puan almaktadır. Tüm bu adımları tamamladıktan sonra takımı onaylayın, ardından takım otomatik olarak kaydedilecektir ve seçilen takım lig ve klasmana girmeye hak kazanacaktır!

Resmi Sorare Türkiye topluluğumuza tüm Türk Sorare oyuncularını bekliyoruz. Sorare tarafından düzenlenen Türk oyunculara yönelik etkinlikler burada gerçekleşecek, gelişmeler ilk burada paylaşılacaktır.

COMMENTS

WORDPRESS: 0