EBA destek merkezlerinin sayısı 20 bine çıkacak

HomeGenel

EBA destek merkezlerinin sayısı 20 bine çıkacak

Eba destek merkezi 20 bin olacak. Yeni yayın dönemi tanıtım toplantısı’nda konuşan Ziya Selçuk internete ulaşamayan öğrencilerimiz için 6 bin EBA Des

Masterchef Kim Kazandı – Masterchef Birincisi Kim Oldu
2021 Yılı Pasaport Harçları Ne Kadar
Marmara Bölgesinin Hafta Sonu Yağmurlu Olması Bekleniyor

Eba destek merkezi 20 bin olacak. Yeni yayın dönemi tanıtım toplantısı’nda konuşan Ziya Selçuk internete ulaşamayan öğrencilerimiz için 6 bin EBA Destek Merkezi kurduklarını belirtti.

EBA destek merkezlerinin sayısı 20 bine çıkacak

“İnternet ve bilgisayar ihtiyacı olan her çocuğumuz bu merkezlere gelip rahatlıkla çalışabilirler. Bunların sayısını 20 bine doğru da çıkaracağız çok kısa bir zamanda” dedi.

Uzaktan eğitimde Türkiye’nin bütün ülkelerden daha iyi bir duruma nasıl gelebileceği sorusunu hep gündemde tuttuklarını ve bunu da çok büyük ölçüde başardıklarını belirten Selçuk,

“Çok iddialı olarak söylüyorum, dünyadaki 3-5 ülkeden bir tanesi Türkiye. Her geçen gün çok daha dolu dolu programlarla ve içeriklerle tüm paydaşlarımıza da ulaşmaya çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

İçerikler zenginleşecek EBA kanallarının sadece öğrencilere değil, öğretmen ve velilere de içerikler sunduğunu belirten Selçuk, ayrıca okul öncesi, özel eğitim gibi kademelerle ilgili de yeni, daha zenginleştirilmiş içeriklerin geleceğini aktardı. Teneffüslerle ilgili, çocukların genel kültürünü, kelime hazinelerini, edebi zevklerini geliştirecek sanatsal çalışmalarla, sportif çalışmaların da yapıldığını ifade eden Selçuk, şunları söyledi: “Her sabah 08.45’te bir spor saatiyle başlayıp, velilerimizin de eşlik edebileceği bir çalışmayı da sürdürüyoruz.”

COMMENTS

WORDPRESS: 0