Daha Güçlü Güvenlik İçin Parola Oluşturun ve Kaydedin

Homeİşletim Sistemleri

Daha Güçlü Güvenlik İçin Parola Oluşturun ve Kaydedin

Her uygulamada kullanıcı hesaplarınız için parola oluşturmak artık sizi yormaya başladı ve basit parola kullanımına yönlendiriyor. Bazen ise aynı parolaları kullanmaya devam ediyorsunuz.

Ancak bunu yapmaktan vazgeçin, çünkü web tarayıcıları sizin için güçlü parolalar oluşturarak güvenli bir şekilde sizin hesabınız ile saklıyor. Firefox, Google Chrome ve yeni güncellemesi ile Windows Edge web tarayıcısı artık güçlü bir güvenlik için sizin yardımcınız olacak.

Yapmanız gereken en çok kullandığınız web browser için bir hesap oluşturmanız. Bu hesabınızı oluşturduktan sonra tüm kullanıcı hesaplarınızı kaydedebilirsiniz. Aynı zamanda tablet ve cep telefonunuzda yine aynı hesap ile web tarayıcıda giriş yaparak, cihazlarınız arasında senkronize edebilir ve pratik bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Basit Parola Kullanımından Vazgeçin

Kullandığınız parolalar sadece sosyal medya hesaplarınızda yer almamaktadır. Bu parolaları banka hesaplarınızda, alışveriş sitelerinde, kurumsal e-posta hesaplarınızda kullandığınız için, kişisel verilerinize erişilmesinde bir kapı kilidi gibidir. Bu nedenle ne kadar önem verir ve karmaşık bir parola belirlerseniz, güvenliğinizi daha güçlü bir seviyeye çıkarabilirsiniz.

Parola Oluşturun

Bir üyelik açma anında yada bir parolanızı güncelleme anında web tarayıcınızın parola oluştur menüsünü kullanarak güçlü parolalar oluşturabilir veya oluşturduğunuz eski parolalarınızı kullanabilirsiniz. Web sayfanız ile birlikte kaydederek web tarayıcı hesabınızda bu parolayı güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

COMMENTS

WORDPRESS: 0