[Çözüldü] Windows hazırlanıyor bilgisayarınızı kapatmayın ekranında kaldı

Homeİşletim Sistemleri

[Çözüldü] Windows hazırlanıyor bilgisayarınızı kapatmayın ekranında kaldı

Windows hazırlanıyor bilgisayarınızı kapatmayın

Windows işletim sistemi güncelleme dosyalarını indirdikten sonra, bir kısmını bilgisayar açıkken yükler. Bilgisayarın çalışmasını etkileyecek olan güncellemeleri bilgisayarınızı ilk yeniden başlattığınızda yüklemektedir.

Bu nedenle bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda zaman zaman windows hazırlanıyor bilgisayarınızı kapatmayın uyarısı ile karşılaşabilirsiniz.

Eğer süre yarım saatten fazla bir zaman aldı ise, güncelleme sırasında beklenmeyen bir hata meydana gelmiş olabilir. Bu durumda bilgisayarınızı kapatabilir ve yeniden başlatabilirsiniz.

Windows Güncellemeleri Ne Zaman Yüklenir

Windows işletim sisteminde her ayın ikinci salı günü güncelleme günüdür. Geliştirilen ve güvenlik yönünde iyileştirilen uygulamalar bilgisayarınızın güncelleme ayarlarına göre yüklenecektir. Eğer kritik bir güvenlik açığı bulunmuş ve iyileştirmeleri yapılmış ise, microsoft ayın ikinci salı gününü beklemeden güncelleme paketini yayınlayacaktır.

Windows Güncelleme Ayarlarını Nasıl Görüntüleyebilirim

Başlat  Menüsü > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik
adımlarını takip ederek işletim sisteminizin güncelleme ayarlarını görüntüleyebilir ve tercihlerinize göre değiştirebilirsiniz.

Windows güncellemelerini kapatmamda bir sakınca var mı

Windows güncellemelerinin açık kalmasını öneriyoruz.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0