[Çözüldü] Sayfanızda AMP Uygulama Hataları Var

HomeWeb Master

[Çözüldü] Sayfanızda AMP Uygulama Hataları Var

Google dizininde blog sayfanızı kontrol ederken karşılaşacağınız bir hatadır. Dizindeki ekran görüntüsü ise aşağıdaki gibidir.

Sayfanızda AMP uygulama hataları var yazısına tıkladığınız zaman sizi search console üzerine götürmekte ve kaç sayfanızda hatanın olduğu bilgisini sizinle paylaşmaktadır.

Hata ayrıntısında “HTML etiketinde izin verilmeyen özellik veya özellik değeri bulunuyor” uyarısını görüyoruz. Hata yazısının üzerine tıkladığımızda hangi sayfalarda hata olduğu bilgisini bize liste olarak gösterecektir.

Bu linklerden birine tıklayarak dizindeki durum detayını inceleyelim

“HTML etiketinde izin verilmeyen özellik veya özellik değeri bulunuyor.” sorunu yazısı üzerine tıklayalım. Sağ kısımda bize HTML detayını gösterecektir.

Sağ menüde kodlarda gördüğümüz kadarı ile yoast schema graph için hata veriyor. Bu nedenle wordpress alt yapısını kullanan blog sayfamızdan yoast eklentisini devre dışı bırakıyoruz.

Sağ menüden ekran görüntüsü sekmesine geliyoruz. Canlı URL’Yİ TEST ET Butonuna tıklıyoruz.

Web sayfamızdaki AMP uygulama hatasını çözmüş oldu. Ancak hata sayfasını tekrar açarak doğrulama başlatmamız ve diğer hataların da silinmesini sağlamamız gerekir. Aksi durumda google dizininde sıramız aşağı düşmeye başlayacaktır.

Yoast SEO eklentisine alternatif olarak ALL in ONE SEO eklentisini kullanmaya başladım.

Eğer Yoast SEO Eklentisini kullanmaya devam etmek istiyorsanız SEO / Genel / Özellikler menüsü altından Enhanced Slack sharing özelliğini kapatmanız gerekir.

Saygılarımla

COMMENTS

WORDPRESS: 1