HomeWeb Master

Cohort Analysis report – Kohort Analizi raporu

Kohort Analizi raporu

Kullanıcıları guruplara ayırabileceğiniz ve performans değerlendirmesi yapabileceğiniz yeni özellik ile google analytics üzerinde geniş kapsamlı raporlar alabilirsiniz. Google analytics uygulamasına getirilen yeni özellikler ile hedef kitlenizi daha iyi yönetebilir ve kampanyalarınızı bu kohort analiz raporlarınızı dikkate alarak oluşturabilirsiniz. Diğer kullanıcıların web sayfanızdaki faaliyetlerini görebilir, özelliklerine göre guruplayabilir elde tutma ve gelir gibi çeşitli metrikleri göz önüne alarak daha iyi performans analizi hazırlayabilirsiniz.

Ortak özellik ve zaman aralığına göre kullanıcı grupları oluşturabilirsiniz. Zamanı gün,hafta ve ay olarak belirleyebilirsiniz. Gruplar kullanıcıları birbiriyle karşılaştırmanızı sağlamakla birlikte, farklı gruplardaki davranışları karşılaştırmanıza da olanak tanır. Hazırladığınız reklam kampanyalarının hangisinin en aktif kullanıcı gruplarını daha çok sitede tuttuğunu görebilir ve reklam kampanyalarınıza yön verebilirsiniz.

ilk oturumlarını geçen ay gerçekleştirmiş kullanıcı yüzdesinin, bu ay edindiğiniz kullanıcılara kıyasla içeriğinize ne sıklıkla döndüğünü görmek için bu verileri kullanabilirsiniz.

Kohort Analizi raporunu Kitle bölümünde bulabilirsiniz.

COMMENTS

WORDPRESS: 0