// //
Bilişim Teknolojileri
 
Blog >Webmaster Genel > Genel > Domain Değerleme Siteleri
Domain Değerleme Siteleri  

Yazar
web tasarm fikirleri web tasarm fikirleri web tasarm fikirleri web tasarm fikirleri web tasarm fikirleri

web tasarm fikirleri
Kayıt tarihi:01.01.2012
Üye Numarası: #10
Mesaj Sayısı:261
Yer:Istanbul
Puan Etkisi: 0
Puan: 0

web tasarm fikirleriDomain satışı, web tasarım ile ilgilenen bir çok kişinin ilgi alanıdır. Ve satın alınmayan akılda kalıcı domain adreslerlerini önceden satın alarak, domain adresi ile ilgili firmalara tekliflerini iletirler.

Bir çeşit domain borsası olarak ilgi alanına alan birçok kişi elindeki adresleri değerlendirmek ister.

Ancak fiyatlandırma konusunda bir açık kapı vardır ve fiyatlandırma biraz kişiden kişiye değişmekte yada teklif edilen firmadan firmaya değişmektedir.

Bu konu üzerine belli standartlar oluşturulmuş ve değerlendirmelerin yapılması sağlanmıştı. Bu standartları belirleyen firmalar aracılığı ile biraz daha güvenli bir hale geldiği söylenebilir.

GoDaddy bu firmalardan birisidir. teknoforum.org için bir sorgu yaptık

https://tr.godaddy.com/domain-value-appraisalbelirlenen kriterlere göre bir hesaplama yaparak size tahmini bir değer çıkarmaktadır.

Bir diğer popüler sitemiz Free Valuator

https://www.freevaluator.com/Bu değerlendirmeyi yapan bir diğer firma ise Natro Hosting. Değerlendirme kriterleri nedeniyle tutarlar arasında fark olduğunu göreceksiniz.

https://www.natro.com/domain-degerleme-araciTutarlar arasında farklılıklar olsa bile karşınızdaki firmaya güven sağlamak adına çıkan sonuçları bildirebilir ve doğru bir ticaret yapabilir, yada satın alırken değerlendirme yaparak satın alabilirsiniz.

Saygılarımla
yorumlar

www.teknoforum.org