Backlink Nedir?

HomeWeb Master

Backlink Nedir?

Backlink, bir web sayfasından diğer web sayfasına belirtilen metin ile birlikte verilen bağlantıdır. Backlink verilen metin google aramalarında kullanılan algoritma kriterleri için önemlidir. Google sıralamalarda backlink verilen metinleri dikkate almaktadır.

Backlink Veren Siteleri ve Metinleri Nasıl Bulurum

Google Search Console üzerinde bağlantılar menüsünü kullanarak web sayfanıza bağlantı veren siteleri ve bağlantı verilen metinleri görüntüleyebilirsiniz.

Backlink Nasıl Alınır? Backlink Ücretli Mi?

Webmaster forumlarında karşılıklı backlink değişimi yapabilir yada ücretli olarak backlink satın alabilirsiniz.

Tanıtım Yazılarına Backlink Eklenmesi Nasıl Bir Katkı Sağlar?

Google bağlantı veren siteleri bir kriter aldığı gibi, tıklanan bağlantıları ve bağlantıdan açılan sitelerde sayfada kalma oranlarını dikkate almaktadır. Eğer ziyaretçi tanıtım yazısından sizin sayfanıza ulaşırsa, ilgisini çektiği için sayfada kalma oranı daha fazla olacaktır. Ama alakasız bir site içerisine eklenen backlinkler sizi olumsuz etkileyebilir. Çünkü bağlantı üzerinden web sayfanıza erişim sağladığında içeriği beğenmez ise, sayfada kalma oranınızı düşürecektir. Hemen çıkma oranı yükselecektir.

Backlink Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Backlink satın alırken bağlantı veren site ile sizin sayfanızın içeriğinin benzer olduğundan emin olmalısınız. Aksi durumda sayfanıza erişim sağlayan ziyaretçi hemen çıkma oranınızı arttırabilir.

COMMENTS

WORDPRESS: 0