Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama

HomeGenel

Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama

Nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü tarafından hizmete açılan alt-üst soy bilgisi sorgulama sistemi büyük ilgi gördü. Perşembe günü saat 14:00te hizmete giren alt-üst soy bilgisi sorgulama sistemi saat 02:00ye kadar 200 bin vatandaşa hizmet çıktısı oluşturdu.

Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama Sistemi tekrar açıldı 

Hizmete açılan sorgulama sisteminde istek yaptıktan sonra 

Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama

ekranı gelmektedir.

Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama Sistemine Yoğun İlgi

Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama

Hizmete açılan sorgulama sistemine yoğun ilgi nedeniyle web servisleri hizmet dışı kaldı. Hizmet çıktısı almak isteyen vatandaşlar Altsoy ve üst soy bilgi servisinin daha hızlı ve kesintisiz sağlanması için teknik çalışmalar devam etmektedir. Çalışmaların tamamlanması sonrası hizmet kullanıma açılacaktır uyarısıyla karşılaşıyorlar. Yoğunluk nedeniyle askıya alınan hizmet teknik altyapı üzerinde yapılacak sunucu yenileme çalışmalarından sonra tekrar aktif edilecek.

Ne Zaman Tekrar Aktif Edilecek

Henüz bir tarih belirtilmiş olmasa bile kısa sürede tekrar aktif edileceği düşünülen Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sistemi, sistemin cevap veremez yoğunluğa ulaşması nedeniyle askıya alındı. Hafta içerisinde tekrar aktif edileceği düşünülüyor.

E-Devlet Uygulamalarına İlgi Artıyor

turkiye.gov.tr adresinden yayına başlayan e-devlet hizmetleri mobil uygulama sürümleri hazırlanarak daha işlevsel hale getirildi. Yeni hizmetlerin eklenmesiyle e-devlet hizmetlerine olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Bimer başvurularına yapılan hızlı cevaplar ile verilen önemin vurgulandığı e-devlet uygulamaları özel yazılım ekibi ile analiz edilerek kısım kısım aktif ediliyor.

Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama

COMMENTS

WORDPRESS: 0