Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır? Türkiye Aile Destek Programı Ne Kadar? Aile Destek Programı ne demek?

HomeGenel

Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır? Türkiye Aile Destek Programı Ne Kadar? Aile Destek Programı ne demek?

aile destek programı parasını nereden alabilirim, aile destek programı başvurusu nasıl yapılır, aile destek programı nedir, aile destek programı şartları, E-Devlet Aile Destek Programı, aile destek programı başvuru tarihleri, aile destek programı sonuç, aile destek programı başvuru linki, aile destek programı ödemeleri ne zaman

Aile Destek Programı başvurularının nasıl yapılacağını öğrenmek isteyen vatandaşlar internette araştırma yapıyor. Ödemelerin ilki 29 Temmuz’da yapılmıştı. Aile Destek Programı ödemeleri 450 – 600 lira arasında değişiyor. Yapılan açıklamaya göre ödemeler en çok 12 ay boyunca yapılacak. Peki Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman, nasıl başvuru yapılır?

Türkiye Aile Destek Programı Ne Kadar?

Aile Destek Paketi ödemeleri ile ilgili Bakan Yanık tarafından yapılan açıklamaya göre; temmuz ayı içinde başvuru yapanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca hak sahipliklerinin onaylanması durumunda, ilk ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemesi alacak.

Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile Destek Programı başvuruları e- Devlet’ten veya başvuruda bulunacak kişinin ikametgah adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir.

Aile Destek Programı Şartları?

Aile Destek Programı başvuru şartları şu şekilde:

  1. Başvuruda bulunacak kişinin Türk vatandaşı olmaması,
  2. Mavi Kart sahibi olması,
  3. Yerleşim adresinin yurt dışında olması,
  4. 18 yaşından küçük olması,

Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

Ayrıca destekten yararlanabilmek için hanedeki kişi başına gelirin net asgari ücretin 3’te 1’inden yani 1.833 liradan az olması gerekiyor. 4 kişilik bir ailede 7 bin 300 liranın altında gelir varsa destekten yararlanılabilir.

COMMENTS

WORDPRESS: 0