Ağrı’da Altın Rezervi Bulundu

HomeGenel

Ağrı’da Altın Rezervi Bulundu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal Ağrı'da altın rezervi bulunduğunu ve bunu çıkarmak üzere harekete geçtiklerini açıkladı. Diyadin ilçesine bağlı 70 haneli Mollakara köyünde bulunan altın rezervi Diyadin ilçesinde yeni bir iş alanı sağlayacak.

Masterchef Kim Kazandı – Masterchef Birincisi Kim Oldu
Dünya Kahve Günü
EBA şifremi unuttum, ne yapmalıyım

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal Ağrı’da altın rezervi bulunduğunu ve bunu çıkarmak üzere harekete geçtiklerini açıkladı

Diyadin ilçesine bağlı 70 haneli Mollakara köyünde bulunan altın rezervi Diyadin ilçesinde yeni bir iş alanı sağlayacak.

Vali Osman Varol, Diyadin’in birçok değeriyle ön plana çıktığını ve geleceği parlak ilçelerden biri olduğunu söyledi.

TMSF yönetimindeki Koza Altın İşletmelerinin bölgede işlenebilir altın rezervi bulduğunu belirten Varol “Koza Madencilik uzun zamandır burada çalışmalarını yürütüyor ve artık son aşamaya geldi. Burada ciddi bir altın rezervi tespit edildi ve bununla ilgili planlamalar devam ediyor. Şu ana kadar kanıtlanmış olan rezervin ciddi miktarda artırılmasıyla ilgili bir potansiyel ortada ve bununla ilgili de firma yetkilileri çalışıyor. Bu gerçekleştiğinde yöremize ve ülkemize çok büyük katkı sağlayacak.” dedi.

Küresel piyasalarda altının kıymetine dikkati çeken Varol, “Firmanın bize verdiği bilgilere göre, rezerv 500 kişiye iş imkanı sağlayacak.” dedi.

Varol, şunları kaydetti: “Firma bir taraftan rezervin çoğaltılmasıyla ilgili ilave sondaj çalışmaları yürütürken, diğer taraftan da ÇED ve tesis kurulum süreciyle ilgili hazırlıklarına devam ediyor.

Bunların tamamını 2021 yılının başlarında eş güdümlü olarak gerçekleştirip nisan ayından itibaren tesisin ön kurulum çalışmalarına başlamayı planlıyorlar. Heyecan yaratması çok doğal çünkü çok büyük ve önemli bir tesisten bahsediyoruz. Bölgemize ve ülkemize çok ciddi katma değer kazandıracak bir tesis.”

Kaynak: AA

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1