2022 KPSS iptal mi, KPSS iptal edilirse ne olur, Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı

HomeGenel

2022 KPSS iptal mi, KPSS iptal edilirse ne olur, Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı

kpss iptal 2022, kpss iptal edildi, kpss iptal edilirse ne olur, kpss iptal olursa ne olur, son dakika kpss iptal edildi 2022, kpss iptal mi son dakika, kpss iptal oldu mu, kpss iptal olursa ne zaman yapılır, Recep Tayyip Erdoğan kpss ile ilgili açıklama yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan KPSS’deki bazı soruların daha önceden yayınlandığı iddiaları sonrası Devlet Denetleme Kurumu’na inceleme talimatı verdi.

erdogan-kpss

Erdoğan yaptığı açıklamada “Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz.” dedi.

ÖSYM: ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), geçen hafta sonu gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı’yla ilgili (KPSS), “Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır” açıklamasını yaptı.

osym-kpss

ÖSYM’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “2022 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı 31 Temmuz 2022 Pazar günü sabah ve öğleden sonra oturumlarında güvenli bir biçimde gerçekleştirilmiştir. Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır” denildi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Görevden Alındı

osym-baskani-gorevden-alindi

COMMENTS

WORDPRESS: 0